دوره 20، شماره 1 - ( فروردین 1401 )                   جلد 20 شماره 1 صفحات 74-65 | برگشت به فهرست نسخه ها

XML English Abstract Print


Download citation:
BibTeX | RIS | EndNote | Medlars | ProCite | Reference Manager | RefWorks
Send citation to:

Palizvan F, Karimollahi M, Sadeghieh-ahary S, Abazari M. RELATIONSHIP BETWEEN CORRUPTION PERCEPTION AND SENSE OF ORGANIZATIONAL JUSTICE AMONG EMPLOYEES OF ARDABIL EDUCATIONAL CENTERS IN 2017. Nursing and Midwifery Journal. 2022; 20 (1) :65-74
URL: http://unmf.umsu.ac.ir/article-1-3998-fa.html
پالیزوان فرهود، کریم اللهی منصوره، صادقیه اهری سعید، اباذری مالک. ارتباط ادراک فساد و احساس عدالت سازمانی در کارکنان مراکز آموزشی درمانی شهر اردبیل در سال 1396. مجله پرستاری و مامایی. 1401; 20 (1) :74-65

URL: http://unmf.umsu.ac.ir/article-1-3998-fa.html


1- کارشناسی ارشد پرستاری پزشکی- جراحی، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اردبیل، ایران
2- استاد گروه پرستاری، دانشکده پرستاری و مامایی، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اردبیل، ایران (نویسنده مسئول)
3- مربی گروه پزشکی اجتماعی، دانشکده پزشکی، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اردبیل، ایران
4- دانشیار گروه آمار زیستی، دانشکده بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی اردبیل، اردبیل، ایران
چکیده:   (137 مشاهده)
پیش‌زمینه و هدف: فساد مسئله‌ای است که در تمام ادوار گریبان گیر دستگاه‌ها و سازمان‌ها بوده و یکی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی است که به‌آرامی و با مطبوعیت تمام وارد یک جامعه می‌شود و تاروپود یک نظام اجتماعی را متلاشی می‌کند و باعث ادراک بی‌عدالتی و عدم رضایت در سازمان‌ها می‌شود که درنتیجه باعث کاهش اثربخشی اهداف سازمان خواهد شد. هدف این مطالعه بررسی ادراک فساد و عدالت سازمانی در بین کارکنان بود.
مواد و روش‌ها: در این مطالعه توصیفی مقطعی 182 نفر از کارکنان مراکز آموزشی درمانی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اردبیل که به‌صورت طبقه‌ای، تصادفی، سهمیه‌ای انتخاب شدند و داده‌ها با استفاده از پرسشنامه عدالت سازمانی نیهوف و مورمن و پرسشنامه محقق ساخته ادراک فساد جمع‌آوری‌شده و برای تجزیه‌وتحلیل داده‌ها از نرم‌افزار  Spss23 و آزمون‌های همبستگی، آزمون تی استیودنت، کروسکال والیس، آزمون تحلیل واریانس و آزمون تعقیبی بون فرونی استفاده گردید.
یافته‌ها: نشان داد که ادراک فساد در کارکنان متوسط به بالا و احساس عدالت سازمانی متوسط به پایین بود و بین ادراک فساد با عدالت سازمانی، و نیز با مؤلفه‌های عدالت توزیعی و رویه‌ای و تعاملی ارتباط منفی و معنی‌داری وجود داشت (05/0P<). در بررسی ارتباط مشخصات دموگرافیک با ادراک فساد، مؤلفه نوع استخدام، محل خدمت و تحصیلات با ادراک فساد در کارکنان معنی‌دار بود (05/0P<). همچنین در بررسی ارتباط مشخصات دموگرافیک با عدالت سازمانی، ارتباط مؤلفه نوع استخدام و محل خدمت بااحساس عدالت سازمانی در کارکنان معنی‌دار بود (05/0P<).
بحث و نتیجه‌گیری: با توجه به ادراک نسبتاً بالای فساد در مراکز آموزشی و درمانی، لازم است مدیران بیمارستان‌ها، اقدامات لازم و عملی برای کاستن از ادراک فساد و افزایش عدالت سازمانی در سازمان ذی‌ربط خود به عمل آورند.
متن کامل [PDF 481 kb]   (43 دریافت)    
نوع مطالعه: پژوهشي | موضوع مقاله: مدیریت پرستاری

ارسال نظر درباره این مقاله : نام کاربری یا پست الکترونیک شما:
CAPTCHA

بازنشر اطلاعات
Creative Commons License این مقاله تحت شرایط Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License قابل بازنشر است.

کلیه حقوق این وب سایت متعلق به مجله پرستاری و مامایی می باشد.

طراحی و برنامه نویسی : یکتاوب افزار شرق

© 2022 CC BY-NC 4.0 | Nursing And Midwifery Journal

Designed & Developed by : Yektaweb